نصب دوربین مدار بسته منزل مسکونی :
همانطور که در مطالب دیگر بیان کرده بودیم ، نصب دوربین مدار بسته مزایای بسیار زیادی دارد. امروزه بسیاری به این نتیجه رسیده اند که برای مدیریت و نظارت مستمر می بایست از دوربین مدار بسته استفاده نمایند. یکی از این محیط ها برای نظارت و مدیریت ، منازل مسکونی می باشد.

برای روشن نمودن این مبحث بهتر است که آن را به دو قسمت محیط درونی منزل و محیط بیرونی (مشترک با دیگر همسایگان) تقسیم کرد. همانطور که می دانید برای بسیار از ما سوال است که آیا درون منزل خود هم باید اقدام به نصب دوربین مدار بسته کنیم؟ جواب به چند دلیل که امروزه زیاد مورد استقبال قرار می گیرد ، بله است. اکثر ما به دلیل مشغله های کاری بسیاری از زمان روز را در منزل نیستیم که در نبود ما فرزندان یا افراد سالمندی را در خانه داریم که یا تنها هستند یا دارای پرستار می باشند. بهترین گزینه برای رفع دقدقه ی فکری ما نصب دوربین مدار بسته در محیط درونی منزل است. با این عمل می توانیم همزمان از افراد ناتوان در منزل مراقبت به عمل آوریم و در طرف دیگر رفت و آمد و اشیای مهم در منزل را کنترل نماییم.

در قسمت محیط بیرونی منزل مسکونی که عموما برای مدیریت بهتر مدیران ساختمان جهت نظارت بر رفت و آمد ، تامین امنیت هسایگان ، رفع مشکلات احتمالی در ساختمان و رفع سوء تفاهم ها و دیگر موارد ، نصب دوربین مدار بسته بسیار کارآمد و مدرن می باشد.نصب دوربین مدار بسته محیط تجاری و مغازه :
بیشترین مشتریان نصب دوربین مدار بسته امروز مراکز و محیط های تجاری یا مغازه ها می باشند. به علت رفت و آمد زیاد مشتریان ، پرداخت و دریافت مبالغ ، محصولات و نگه داری آن ها و بسیاری موارد دیگر که نیاز به مدیریت مطلوب و به صرفه ای دارد که دوربین مدار بسته این مطلب را پوشش می دهد. بسیاری صاحبان کسب و کار این را می دانند که نصب دوربین مدار بسته و استفاده از آن امروزه فقط برای گرفتن مچ یک سارق نیست ، بلکه به غیر از مسئله امنیت می توانند از آن برای مدیریت بهتر محصولات ، کارگران و کارمندان ، رفت و آمد ، مشتریان و بسیاری گزینه دیگر استفاده کنند.

نصب دوربین مدار بسته در محیط تجاری کوچک یا بزرگ هیچ فرقی ندارد ، در همه موارد می تواند به غیر از امنیت بسیاری موارد دیگر را برای صاحبان کسب و کار فراهم آورد. همچنین با استفاده از این سیستم نظارت دوربین مدار بسته می توان از راه دور و بدون حضور شخصی این موارد را با داشتن یک تلفن همراه ، لپ تاپ یا تبلت که به اینترنت متصل باشد را در دسترس داشت.

بستگی به میزان بودجه و کیفیت تصویر های مختلف دوربین های بسیاری برای نصب در واحد ها تجاری معرفی می گردد که محبوبترین آن ها همیشه دوربین مدار بسته آنالوگ HD و دوربین مدار بسته دیجیتال می باشد. 


نصب دوربین مدار بسته محیط اداری و سازمانی :
نصب دوربین مدار بسته برای محیط های اداری و سازمانی یک نیاز مبرم محسوب می شود که بدون استفاده از آن مدیریت در آن غیر ممکن است. سازمان ها و اداره های دولتی و خصوصی امروزه به استفاده از دوربین مدار بسته بسیار محتاج می باشند. عموما سازمان ها از دوربین مدار بسته دیجیتال برای نظارت تصویری استفاده می کنند ، زیرا نظارت جزئیات در اینگونه محیط ها بسیار دارای حساسیت می باشد. نظارت کارمندان و ارباب رجوع ، رفت و آمد هر شخص ، مراقبت و نظارت از اسناد و مدارک و بسیاری شرایط دیگر همگی باعث می شود که استفاده از دوربین دیجیتال برای مشاهده بهتر چهره و جزئیات بسیار محبوبتر است.